S turnirja Izola Trophy se vračamo s pokalom

Za mladimi nogometaši Brinja je zelo uspešen turnir Izola Trophy. Tri selekcije modro-rumenih so od petka do nedelje sodelovale na močnem turnirju v Izoli in Piranu. Nabrali so dragocene izkušnje in zgledno zastopali barve Brinja. Izpostaviti je potrebno selekcijo U10, ki je prikazala izjemne predstave in osvojila 1. mesto.

IMG b441abf58b9b2ef70e449650996f005a V

Rezultatsko najbolj uspešna je bila selekcija U10 pod vodstvom Erika Marinška in Edina Mamele. V skupinskem delu so premagali Radomlje (4:1), Koper (9:0) in San Luigi Trieste (1:0). Suvereni so bili tudi v četrtfinalu, saj so gladko premagali Rudar Labin (7:2). V nedeljo so najprej v polfinalu odpravili Olimpijo (2:1), v velikem finalu pa so bili boljši od San Luigi Trieste (4:0). Češnjo na torti je postavil Patrik Gačnik, ki je postal igralec turnirja.

Selekcija U8 je pod vodstvom Anžeta Šparovca in Jan Jančigaj v konkurenci 12 ekip prišla v izločilne boje in izpadla v četrtfinalu, a pri tako mladih nogometaših je bolj kot rezultat pomembna celostna turnirska izkušnja, od spoznavanja novih ljudi in druženja s sovrstniki do razvijanja nogometnega znanja.

IMG 23e511b5e2db4ab07ec857b264fcfd19 V

Na turnirju selekcije U12 je tekmovalo 16 ekip. Nogometaši Brinja so na koncu osvojili 12. mesto. Dragocene nove izkušnje bodo lahko vnovčili že na naslednjem turnirju.