1.SNL U-15 zahod : Zmaga na gostovanju v Škofji Loki

ŠOFJA LOKA - MEDVODE : BRINJE GROSUPLJE 1 : 2
Urh Luznar(13'); Maks Ljubenović(18'), Matej Mehle(37')

Starejši dečki U-15 prvič v sezoni zmagali tudi na gostovanju.

Nogometaši Brinja so se v 13. minuti igre znašli v rezultatskem zaostanku, a se s hitrim zadetkom Maksa Ljubenovića vrnili v igro za zmago. Še pred koncem prvega polčasa je Matej Mehle zadel za vodstvo gostov z 1:2.

Igra v drugem polčasu ni prinesla rezultatske spremembe, vse tri točke so odšle na Dolenjsko.

Trener Urban Žohar je po tekmi povedal: "Prvi polčas smo začeli s kontrolo posesti, ampak smo prepočasi prepoznavali situacije, ki so se nam ponujale na igrišču. Domačini so z izrednim zadetkom povedli, vendar me je veselil naš hiter odgovor. Vselej ko smo se umirili in izvedli konkretne napade, smo bili nevarni za nasprotna vrata. Pred polčasom smo uspeli še povesti in mirno oditi na odmor. V drugem polčasu je tekma precej razpadla, saj je nasprotnik puščal kar nekaj igralcev v napadu, kar je tudi nas prisililo v nenavadno razbito igro. Kljub temu smo si ustvarili bistveno boljše situacije, ki pa jih nismo uspešno zaključili. Verjamem, da sama igra ni bila najlepša, vendar fantom ne gre očitati truda in odnosa. Na koncu smo veseli prve zmage v gosteh, pozornost pa že obračamo v petkovo tekmo z Domžalam."

V petek ob 19. uri nogometaši Brinja na svojem igrišču gostijo vodilne Domžale.