Starejši dečki v 1.SNL U-15 zahod, z zmago na zimski odmor

BRINJE GROSUPLJE KALCER RADOMLJE 2 : 1
Maks Savić Starman(55'-ag), Maks Ljubenović(68'); Maj Zadravec(64')

Starejši dečki so se gostom iz Radomelj odložili za poraz v prvem delu prvenstva, hkrati pa prekinili niz porazov.

Nogometaši Brinja Grosuplje so nadaljevali v ritmu "toplo-hladno". Kakor skozi ves jesenski del prvenstva, ko so bili na gostovanjih "hladni", so bili na svojem igrišču zopet "vroči" in ob zelo dobri igri uganali Kalcer Radomlje z 2:1. Prvi gol so si gostje zabili sami, a so slabih deset minut pozneje izid z zadetkom v pravo mrežo uspeli izenačiti. Le štiri minute pozneje je Maks Ljubenovič s svojim tretjim prvenstvenim zadetkom postavil končni rezultat tekme.

Po tekmi je trener Urban Žohar povedal: "Nasprotniku smo odvzeli stvari, ki jih rad počne. Celotno tekmo smo izvajali pritisk in jih silili v napake. Na drugi strani smo delovali razigrani v posesti, predvsem v vezni liniji. Dobrem prvem polčasu je zmanjkal le zadetek, da bi postavili piko na i. Kljub trem dobrim priložnostim, je zmanjkalo nekaj koncentracije ob zaključku. V drugem polčasu smo nadaljevali pritisk in z nekaj sreče dosegli prvi zadetek. Padec koncentracije v obrambi je vodil do izenačenja, vendar smo v nadaljevanju, z malce vztrajnosti, uspeli doseči vodilni zadetek in postaviti končni izid. Čeprav smo na zadnjih treh tekmah v rezultatskem manjku, ne verjamem, da so rezultati kazali popolno sliko na igrišču. Za nas je bilo ključno, da smo prekinili negativen niz in na zimski odmor odšli z zmago."

Podrobnosti o tekmi na TEJ POVEZAVI.

Pred nogometaši je sedaj zimski premor, ki ga bo Brinje Grosuplje preživel na 5. mestu 14-članske 1.SNL U-15 zahod.