Starejši dečki U-15 s pravim karakterjem do zmage

BRINJE GROSUPLJE : ILIRIJA EXTRA-LUX 3:1
Lee Globokar(44'), Nikolaj Lazarević(66'), Leon Škulj(71'); Denis Videnović(36')

Po katastrofi v minulem krogu, so mladi brinjski nogometaši tokrat pokazali povsem drug obraz.

Že v prvem polčasu bi morala v mreži gostov končati kakšna žoga, vendar se to ni zgodilo. Sledila je klasična nogometna kazen, zadetek v lastni mreži. Toda tokrat se nogometaši Brinja niso zmedli in že v četrti minuti nadaljevanja igre v drugem polčasu je Lee Globokar rezultat izenačil. Dobrih dvajset minut dinamične igre je bilo potrebno da je Brinje Grosuplje z zadetkom Nikolaja Lazarevića prešlo v vodstvo. Dobrih pet minut pozneje je Leon Škulj lepo akcijo Brinja zaključil z zadetkom za potrditev zmage in vodstvo s 3:1, kar je bil tudi končni izid tekme.

Trener Urban Žohar je po tekmi povedal: "Za nami je bil precej ponižen teden, zato smo na tekmi z Ilirijo iskali neke vrste odgovor na prejšnjo prvenstveno tekmo. V nogometu je velikokrat govora o karakterju in mislim, da je bila naša reakcija na tej tekmi povsem normalna. Zavedali smo se, da moramo nekaj 'dokazati'. Že od začetka smo opravljali zahtevane naloge in uspešno kontrolirali tekmo, zmanjkal nam je le zadetek. Težko je pričakovati, da bomo odigrali tekmo, brez da si nasprotnik ustvari situacije, vendar smo proti koncu polčasa malce prepoceni prejeli zadetek. Mislim, da je bilo ključno, da smo tudi po prejetem zadetku ohranili mirno glavo in uspeli preobrniti tekmo proti precej neugodnem nasprotniku. Sedaj bi si želel, da uspemo ta pokazan nivo koncentracije in kvaliteto odločitev ohraniti tudi v prihajajočih tekmah."