Priznanje za starejše dečke in mladince

V Grosupljem je v petek 17.01.2020 potekala tradicionalna prireditev v organizaciji Zveze športnih organizacij Grosuplje, na kateri so se spomnili najboljših športnih dosežkov športnikov in klubov občine Grosuplje v letu 2019.

Med njimi so bili tudi nogometaši Nogometnega kluba Brinje Grosuplje.

Starejši dečki U-15, ki so tekmovali v najvišjem državnem tekmovanju, so osvojili 2. mesto v državi potem ko so po izvajanju kazenskih strelov morali priznati premoč Celjanom.

Odlično so se odrezali tudi na mednarodni sceni, saj so na velikem mednarodnem turnirju v Pordenoneju v Italiji v konkurenci 32-ih ekip iz 12-ih držav osvojili 2. mesto, po kazenskih strelih je bil boljši AFC Wimbledon iz Londona.

Ob kocu sezone je selekcija imela kar 6 državnih reprezentantov Slovenije. 4 v reprezentancu U-15 in 2 v reprezentaci U-14. Malo srebrno plaketo so prejeli iz rok slovenskega Olimpionika Mira Cerarja.

Priznaje za osvojeno 1. mesto v 2.SML zahod so iz rok župana občine Grosuplje dr. Petra Verliča prejeli tudi nogometaši mladinske selekcije U-19.

foto: B.P., G.R.